BARKOD NUMARASI

BARKOD NUMARASI

Barkod simgesi, kodlanabilir bilgilerin barkod okuyucu cihazlarca okunmasını sağlayan bir simge olup, farklı kalınlıklarda, çoklu sayıda yanyana dizilmiş siyah çizgilerden oluşmaktadır. Barkod numaraları tüm dünyada tektir ve belli standartlara göre verilmektedir.

Türkiye'de barkod tescili için yetkili kurum TOBB'dir ve tüm başvurular burada işleme alınmaktadır. Başvuru yapılması için "ticaret odası yada esnaf ve sanatkarlar odasına" kayıtlı olmak gerekmektedir. Firmalar ürün çeşitlerinin sayısına göre bir barkod numarası almaktadır. Barkod almak için, gerekli belgeleri tamamlamak ve sisteme giriş ücretini ödemek suretiyle TOBB'a başvuru yapılmalıdır. Sisteme giriş ücreti işletmenin yıllık cirosu ve ürün çeşidi sayısı kriterlerine göre belirlenmektedir.

Barkod ticari hayata birçok kolaylık getirdiği gibi zamanında daha etkili kullanılmasını sağlamaktadır. Günümüzde barkod sistemi ürünlerin giriş ve çıkış işlemlerinin rahatlıkla takip edilmesini ve stok durumlarının takibini kolaylaştırmaktadır.

Barkod sistemi, ticari faaliyetlerin her noktasında üreticilere, toptan ve perakende satışı yapanlara ve alıcılara büyük kolaylıklar sağlayarak çabuk işlem yapılmasına olanak sunmaktadır.

Barkod Tescili için gerekli belgelerin tamamlanması sonucunda başvurunuzu yapabiliriz. Firmalar ürünlerinin çeşitliliğine bağlı olarak barkod numarası alır. Ürün çeşitlerine göre de yıllık cironuz barkod numarası alırken gözönünde tutulmaktadır.


» BARKOD NUMARASI İLE İLGİLİ HEMEN BİLGİ ALABİLRSİNİZ > 0216 533 47 33